Jos De Ritter en Ko Den Hamer + veiling Pitts

Geplaatst op 22/01/2018, Auteur: pitts/PB

Jos De Ritter en Ko Den Hamer uit het Nederlandse plaatsje Hoek (Philippine) zijn een combinatie, waarvan de duiven bij Jos De Ritter zitten. In de winter zijn dit tussen de 50 en 60 stuks, alles geteld, dus ook kwekers en laatjes.  Jos doet de verzorging, het aktieve aan de vluchten ; Ko doet de administratie, de aanschaf, de koppeling.... en het voer.

Ze kweken een 50 tal jonge duiven voor de vluchten, en werken alle vluchten af met 12 tot 16 weduwnaars

In 2012 kwamen de vrienden in kontakt met Peter Theunis, van de tandem Embregts-Theunis uit Hoeven (Nl). De inbreng uit deze topkolonie is wonderlijk gelukt !!!  Door de duiven van Embregts-Theunis zijn de prestatie's de "lucht" in gevlogen. Wat heeft die man een verschrikkelijke goede duiven, zeggen Ko en Jos in koor !

De Embregts-Theunis-duiven zijn bekend door hun topprestaties op de midfond, maar in 2017 speelt deze combinatie toch ook :

Argenton          596 km / 8e van 5581 duiven

Limoges          675 km / 11e van 3390 duiven

Chateauroux   567 km / 18e / 24e/ 26e / 38e / 39e van 3489 duiven

Midfondduiven, maar met topprestaties van 100 tot 700 km.

De Ritter – Den Hamer zelf winnen reeds:

1e NPO / Teletekst ARGENTON 548km / 4615 duiven (snelste duif van geheel NEDERLAND)

6e / 17e / 21e NPO Teletekst La Soutteraine 587km / tegen 2711 en 2112 duiven.

Belangrijkste uitslagen 2013 tot 2017 :

Afdeling ( Provinciaal )

 1e / 4615 duiven

 2e / 2934 duiven

 3e / 9148 duiven

 3e / 6388 duiven

 6e / 4763 duiven

 6e / 2711 duiven

 6e / 2295 duiven

Samenspel / Rayon ( zeer sterke liefhebbers )

 1e / 1407 duiven

 1e /   947 duiven

 1e /   635 duiven

 1e /   573 duiven

 1e /   356 duiven

 2e / 1407 duiven enz.........
( + nog 15 prijzen in eerste 5 )

In de vereniging meer dan 10x 1e prijs, 6x 2e prijs, 13x 3e prijs

Met de jonge duiven dit jaar, de mooiste uitslag:
Fontenay 362 Km ( verder speelt men niet in hun afdeling met jonge duiven ) tegen 2934 duiven,
op een haar na verloren,
dus 2e plaats Provinciaal met een verschil van 1285.754 mtr tegen 1285.624 mtr

Kleine kolonie
Ieder seizoen wordt aangevat met max. 16 klassieke weduwnaars. Met de duivinnen wordt, behalve  enkele wedstrijden als jonge duiven, niet gevlogen. Ook in een collectie oude kweekduiven geloven deze nuchtere melkers niet. Er worden een 50-tal jongen gekweekt uit de vliegduiven (koppeling 1 feb) en 2 ronden uit de 6 kweekkoppels.  Jonge kweekkoppels  hebben de voorkeur ; max. duiven van 5 à 6 jaar bevolken het kweekhokje.  Uit jonge, vitale duiven kweekt men de beste wedstrijdduiven is de mening van Jos & Ko.

Veiling
Om zich strikt aan de winterbezetting van max. +/- 50 duiven te houden moeten er ieder jaar een aantal waardevolle duiven verdwijnen.  Vermits hierbij duiven zijn uit de beste lijnen van het hok De Ritter – Den Hamer, duiven met 10 à 15 prijzen per 10-tal, broers en zusters van de topduiven, enz.. ; vroeg de combinatie om een uitgeselecteerd lot duiven aan te bieden via Pitts.
Enkel die duiven, waarvan zij overtuigd zijn dat ze een meerwaarde kunnen betekenen voor ieder kweekhok.

  • KIJKDAG: Deze zal doorgaan zondag 21/01/2018 bij Café The Luman, Schulensebaan te Lummen van 11:00 tot 13:00 uur.
  • De veilingen eindigen op woensdag 24/01/2018 om 20u. Indien er in het laatste kwartier nog een bod uitgebracht wordt, verlengt de veiling telkens met 15 minuten.

Naar overzicht van reportages

Reageren

Om te reageren dient u aangemeld te zijn.