Jos Vanbrabant – Dams (Heusden-Zolder) + Pitts veiling

Geplaatst op 24/10/2018, Auteur: Pitts

Rassen
De succestrein ten huize Vanbrabant vertrok met de inbreng van duiven van clubgenoten François Custers en Robert Bielen. In kruising met de huidige stamvader 016/09, afkomstig van Robby Willems uit Mol, werden topduiven geboren (o.a. Special One : 4enat. asduif 2014). Ook uit dit koppel kwam “Uno” (532/11) , een fabelachtige kweekduivin, moeder en grootmoeder van vele 1eprijsvliegers.
Ook bij Lucien & Johan Vandebroek in het naburige Zolder werd een zoon van hun autowinnares uit Orléans 2003 gehaald (deze duiver vloog zelf 1/2140 Melun) !  Van de topkolonie uit Berbroek van Maarten Poels kwam iets uit de lijn van de “Veritas-duivin”, het kleine kweekhok in Heusden versterken.

Lentejongen uit de basislijnen :
Uit de toplijnen van zijn kleine kweekhok fokte Jos Vanbrabant-Dams een ronde zomerjongen.
- Blauwe Robby Willems (Mol)
- Custers Francois en Robert Bielen (Heusden)
- “Special One” : 4e nat. asduiven 2014
- “Raket” : 4 x 1etegen gemidd. 300 duiven.
- “Zorro” : 3eprov. asduif 2016 en vader van “Bliksem” (1e/3334 duiven Soissons)
- “Black Magic” : 17enat. asduif 2016
- “Veritas” (Maarten Poels - Berbroek) : Ook moeder van 8/3174 Bourges en 18/9580 La Soutteraine.
- “De Melun” (Lucien & Johan Vandebroek – Zolder) : zelf 1/2140 Melun en zoon van autowinnaar Orléans 2003).

Veiling via Pitts
Na strenge selectie worden een 12-tal zomerjongen aangeboden, klaar voor de aanstaande kweek 2019.  Duiven, speciaal gekweekt uit de basislijnen van dit zo succesvolle hok, maar waarvoor geen plaats is om hen op dit ogenblik zelf te behouden.
Topmateriaal, welk op de meeste hokken niet weg mag, komt hier binnen bereik van iedereen.

KLIK HIER VOOR DE PRESTATIES

KLIK HIER VOOR NAAR DE VEILINGEN TE GAAN

Naar overzicht van reportages

Reageren

Om te reageren dient u aangemeld te zijn.