Stefan Mantels + Pitts veiling

Geplaatst op 05/11/2018, Auteur: Pitts

unknown.jpg | Pitts

Stefan Mantels (49) zit reeds sinds zijn jeugd tussen de duiven. Eerst samen met grootvader en vader ; later op eigen benen te Lummen.   Via gerichte aankopen groeide het hok Mantels uit tot één van de smaakmakers in de regio West-Limburg.  Kwaliteit komt hier boven kwantiteit. Met in de winter een 60-tal duiven (20 weduwnaars en 10 kweekkoppels) kunnen we spreken over een eerder kleine kolonie. De oude en jaarlingen worden gespeeld op traditioneel weduwschap. De duivinnen gaan enkel als jonge duif de mand in. De focus ligt op de wedstrijden van 100 tot 500 km.

Rassen
Toen Stefan zelfstandig met de duiven begon, wist hij maar al te goed dat je met wat afdankertjes geen resultaat kunt halen. Er kwamen duiven van  de beste hokken uit de regio op vitesse en midfond :
- Vanoppen-Luyten (Herk-de-Stad)
- Pros Roosen
- Gaston Surkyn
- Leon Lambrechts (Heist-op-de-Berg)
- Vanmeert R & K (Zelem)
- enz.
Deze rassen werden gekruist en daaruit komen ieder jaar weer topduiven voort, zowel voor de kweek als op de vluchten.

Ereprijzen en kampioenschappen (enkel 2018) :

  • Mettet 1/111
  • Chevrainvillers : 1/141
  • Momignies : 1/141
  • Soissons : 1/218
  • Momignies : 1/223
  • Soissons : 1/622
  • Soissons : 1/1463
  • 1ekampioen snelheid jaarduiven DWL 2018
  • 1ekampioen halve fond jongen DWL 2018
  • 5ealgemeen kampioen DWL 2018

Vermindering van de kolonie

Wegens tijdgebrek om de duiven optimaal te verzorgen, dient de Mantels-kolonie deze winter aanzienlijk te worden verminderd. Duiven, die normaal zouden worden behouden in de vliegploeg of voor het kweekhok moeten met spijt in het hart, worden van de hand gedaan.
Een kans voor iedereen om waardevolle duiven aan te schaffen, klaar voor de aanstaande kweek !!

KLIK HIER VOOR NAAR DE VEILINGEN TE GAAN

De veiling eindigt op woensdag 07/11/2018 om 20u. Indien er in het laatste kwartier nog een bod uitgebracht wordt, verlengt de veiling telkens met 15 minuten.

Zondag 04/11 is er een kijkdag in Lede van 10:30 tot 12:30 uur

Adres kijkdag: Gert Van Limbergen, Lange weestraat 51, 9340 Lede.

Naar overzicht van reportages

Reageren

Om te reageren dient u aangemeld te zijn.