Visschers & Zn (Maasmechelen) + veiling pitts

Geplaatst op 24/01/2018, Auteur: pitts/PB

Visschers & Zoon uit Maasmechelen behoren reeds jaren tot de elite van onze nationale duivensport, onder deze pannen wonen uitzonderlijke ijzersterke en supersnelle duiven. Lode richt zijn pijlen ieder jaar op de Nationaals voor de jonge duiven . Hij heeft bovendien iets met de vlucht uit Bourges : 5 x een provinciale zege. De eerste keer gebeurde in 1984, 1ste en 2de jaarduiven daarna in 1993 pakte hij weer de 1ste bij de jaarduiven en dan telkens de 1ste jonge duif in 2006/2009 en 2012 in totaal heeft hij al 18 Provinciaal zeges behaald . Hij speelt dan ook al sinds jaren ijzersterk 3 x 1ste prov 2015 1 x 1ste seminat 2015 weekelijks kopduiven op grote halve fond 4 x 1ste zone c1 MKFV 2015 Fond oude duiven 1+2 3de Fond jaar duiven 1+2 3de Fond jonge duiven 1+2 5de Grote fond oude 1+2 1ste Algemeen Fond 1ste Algemeen grote Fond 2de Keizer 2015 MKFV Wisselbeker 2015 Lode was 14 X vluchtwinnaar MKFV 2015. Ook werd hij ontvangen in Provinciehuis waar hij de prijs ontving van de Gouverneur, toegekend aan de 1ste jonge duif van de provincie. Zijn jonge duif eindigde 4de nationaal van 33.524 duiven. Zo zie je maar alleen maar plaats voor de echte toppers hier.

Stam
De huidige duiven komen voornamelijk uit Herk-de-Stad. Bij Clement Robben en Emiel Clerinx uit de deelgemeente Schakkebroek, verder zijn er ook nog duiven bijgehaald bij  Scheur Georges van Ham, Rik Cools van Ruislede, Wussenraad Giel van Maasmechelen, Stassen Etienne van Stokkem, deze laatste duiven zijn goede vliegduiven op de kleine halve fond. Om een paar honderd duiven te huisvesten beschikte hij over een prachtige zolder boven zijn ruime woning. Indertijd is alles gemaakt om het poetsen en verzorgen tot een minimum te herleiden. Van die vroegere inspanning heeft Lode nu het voordeel.

Vliegploeg elke week de mand in en op totaal weduwschap

De duiven worden hier niet gespaard en zijn getrainde atleten als ze aan het seizoen beginnen. Lode gaat met de jaarlingen en oude 1 a 2 keer naar Riemst en de jonge duiven een 3 a 4 keer, daarna gaan ze mee de mand in naar het lokaal, maart beginnen de jaarlingen en oude en de jongen in mei tot het einde van de Nationaals. Iedere week moeten de duiven mee. De duiven komen ook altijd bij elkaar voor en na de vlucht mogen ze altijd bij elkaar blijven tot de dag erna ’s morgens. De jonge duiven worden gescheiden een 3 weken voor de autovlucht en daar maakt hij gebruik van de schuifdeur en dozen waar ze dan hun hoekje kunnen opzoeken met partner. Doordat de duiven iedere week in de mand zitten krijgen ze ook dagelijks goede kost voorgeschoteld en geeft hij 100% Sportmengeling de hele week door. Ze krijgen volle bak en na 5 a 10 minuten wordt alles opgeruimd. Hierdoor blijven ze eten.

In de verkoop Visschers & Zoon zitten kinderen van topvliegers oa de snelste jarnac vlieger in provincie Limburg, zonale winnaars, Provinciale winnaars, semi Nationale wannaars, uit de lijn van beste kweekduivin van hok Claeskens, kleinkinderen Rik Cools uit lijn Messi, lijn Goudklompje (stammoeder) kind 10op10 prijzen, lijn 1ste Nationaal Chateauroux en asduiven.

  • KLIK HIER voor naar de veilingen te gaan
  • KLIK HIER voor de reportage van de 1ste Nationaal Chateauroux van 12.149 Jonge duiven
  • De veilingen eindigen op woensdag 24/01/2018 om 20u. Indien er in het laatste kwartier nog een bod uitgebracht wordt, verlengt de veiling telkens met 15 minuten.

1ste prijzen Nationaal, Semi-Nationaal, Nationaal Zone C en Provinciaal van 2015 tot 2017

  • 1ste Nationaal Chateauroux
  • 1ste Semi-Nationaal Chalon sur Saone
  • 1ste Nationaal Zone C Bourges
  • 1ste Nationaal Zone C Montlucon
  • 1ste Nationaal Zone C La Souterraine
  • 1ste Nationaal Zone C Chateauroux
  • 1ste Nationaal Zone C Argenton
  • 1ste Provinciaal Brive
  • 1ste Provinciaal Chalon sur Saone
  • 1ste Provinciaal Gien
  • 1ste Provinciaal Jarnac
  • 1ste Provinciaal Chateauroux

49739-img-5140-thumbm.jpg | Pitts

Naar overzicht van reportages

Reageren

Om te reageren dient u aangemeld te zijn.